Můj kreativní svět » Wire Wrapping » DACRYON: brož na přání 

DACRYON: brož na přání 

4.1.2016, LuCREAcie

Drátkovaná brož Dacryon je vyrobená technikou wire wrapping na přání jedné mladé slečny. Několik desítek centimetrů drátku padlo vniveč, ale nakonec jsem byla s výsledkem spokojená. Doufám že i nová majitelka...

Pár dní před Vánoci mě kolegyně požádala, abych jí pro sestru vyrobila nějakou brož, nejlépe ve tvaru slzy. Po dlouhém dumání a kreslení jak by měla brož vypadat a co by měla obsahovat, jsem výsledný nákres vzala domů a pustila se do práce.

Pokus první

Pravidlo: V jednoduchosti je krása

Plánek jsem položila před sebe na stůl, uštípla jsem si 2 kusy drátku z chirurgické oceli a začala omotávat nerezem. Jeden kousek jsem omotávala jednoduše a druhý jsem nechala ''jen tak''. Jak si kolegyně, říkejme jí slečna K., přála, tak jsem chtěla do výtvoru zapojit nějakou tu kudrlinku, vzdala jsem to celkem rychle, po dvou otočkách výrobek připomínal spíš ufona, než-li elegantní slzu...

Pokus druhý

Pravidlo: Kudrlinky, kudrlinky, kudrlinky...

Na plánek jsem koukla už s přimhouřeným jedním okem, uštípla jsem si tentokrát drátky 3. a začla omotávat, kroutit, provlíkávat. No výborně...to taky není ono. Vypadalo to spíš, jakoby se mi splašili kleště. 

Pokus třetí

Pravidlo: Žádná pravidla!

Plánek už jsem pozorovala jen s jedním okem zavřeným, druhým přimhouřeným. Držela jsem se jen tvaru, který byl pro kolegyni prioritou. Moje poslední zásoby chirurgického drátu se začaly zužovat, ale ještě jsem dala šanci třem drátkům a motala, vlnila, nakonec i ty kudrlinky jsem tam dostala a světe div se, mě se to líbilo. Sem tam jsem si zatepala, Přidělala jsem jehlu a cvoček, přichytila dva úlomky onyxu a hotovo. Mise splněna.

Snad bude u nové paničky dělat jen a jen radost a parádu. 

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

SPŘÁTELENÉ WEBY:


''Nejde o to, nač se díváš, ale co vidíš...''

 

Jsem teď a tady. Ne včera, ne zítra, 
ale dnes... právě teď.

Fotografování je stejné. Vše se děje právě teď... 

Zachycená vteřina času, kouzlo okamžiku, 
​hra stínů a světel,
hra barev i černobílé variace.

Letmý úsměv na tváři i slza zachycená na řasách.

Světlo a tma.

Josefína E.


''Vaše radost je i mou radostí! ''

K dortům jsem se dostala vlastně jen proto, že jsem neměla dárek pro brášku. A tak mne napadlo, že mu upeču dort...

Přihlášení